GRP konstruktsiooniprofiilide valmistamiseks kasutatakse pultruusionprotsessi (läbi kuumutatud matriitsi tõmmatud profiili polümerisatsioon) ja need sisaldavad kuni 70% klaaskiudu, tagades erakordse mehaanilise tugevuse. Nende struktuur, mis koosneb pidevatest pikisuunalistest kiududest, annab neile suurepärase vastupidavuse löökidele ja väsimusele (ülekoormus ei põhjusta püsivaid deformatsioone).

GRP profiilidel on mitmeid eeliseid: erakordne jäikus, korrosioonikindlus, elektriisolatsioon ja kerge kaal. GRP profiilid võtavad arvesse kõiki kandeprofiilis või talas vajalikke omadusi, näiteks pikisuunalist tugevust, nihketakistust, paindetakistust ja põiktugevust.
EUROGRATE® GRP profiilid on konstrueeritud kasutamiseks konstruktsioonitugedena koos kõigi vajalike jõudlusgarantiidega.
Korrosioonikindlus: GRP profiilides kasutatakse tavaliselt isoftaalvaiku, mis tagab suurepärase korrosioonikindluse. Muud vaigud on saadaval nõudmisel.
Väike kaal ja isolatsioon: EUROGRATE® GRP profiilid kaaluvad umbes kolm korda vähem kui sama jäikusega terase ekvivalent.
See omakorda viib kokkuhoiuni transpordil, käitlemisel ja kokkupanemisel ning vähendab kulusid komponentidele, mis vajavad sagedast hooldust.
Mittemagnetilised ja mittejuhtivad EUROGRATE® GRP profiilid pakuvad suurepärast elektri- ja soojusisolatsiooni.