Komposiidid on valmistatud kahest või enamast materjalist, millel on üksteisega kombineerimisel oluliselt erinevad omadused.
Klaasplast või fiiberplast on plastipõhine komposiit, mis koosneb kuivadest klaaskiududest ja polüestrist. Tavaliselt nimetatakse seda klaasplastiks või GRP-ks. Armatuur (kiud) tagab maatriksi tugevuse ja jäikuse ning aitab vältida pragude või mõrade teket. Maatriks (vaik) kaitseb sarrust väliste ja keskkonnakahjustuste eest ning kannab koormust kiudude vahel.

Selle kombinatsiooni tulemuseks on väga tugev ja jäik materjal, mis sobib ideaalselt ehituseks! GRP komposiidid on kulutõhus alternatiiv traditsioonilistele ehitusmaterjalidele, kuna see ühendab endas mitmeid eeliseid, nt. on sellel terase tugevus, kuid samas kaalub vähem; see on korrosioonikindel ning sellel on hea jätkusuutlikkuse profiil.

Vormitud restid

Loe edasi

Pultruusion restid

Loe edasi

Laminaatplaadid

Loe edasi

Trepiastmed

Loe edasi

Libisemisvastased katted ja nurgad

Loe edasi

Profiilid

Loe edasi

Käsipuu piirded

Loe edasi

Redelid

Loe edasi

Tarvikud

Loe edasi

10 GRP komposiitide eelist

GRP komposiidist tooted on kulutõhus alternatiiv traditsioonilistele materjalidele nagu betoon, teras, alumiinium ja puit. Kui nendel materjalidel on ainult üks peamine tugevus, ühendavad GRP komposiidid endas mitmeid eeliseid.

See muudab GRP komposiidid ideaalseks tuleviku säästvaks konstruktsioonimaterjaliks. Sellel lehel on loetlenud GRP komposiitide peamised eelised, et anda lihtne ülevaade paljudest võimalustest, mida need tooted pakuvad.

  1. Kerge kaal

GRP komposiidist tooted on väikese massiga. See muudab nendega töötamise lihtsamaks ning valmiskonstruktsioonidel on võimalik saavutada suuri kaalusääste.

  1. Suur tugevus

GRP komposiidid annavad terasega võrreldava tugevuse ning seda ainult neljandikuga tihedusest. Võrreldes alumiiniumiga on tihedus 30% madalam, mis võimaldab samuti kaalu kokku hoida.

  1. Korrosioonikindlus

GRP komposiidist tooted on vastupidavad agressiivsete kemikaalide ja vedelike suhtes. See muudab nende kasutamise ideaalseks reoveepuhastites, basseinides, jahutustornides ning konstruktsioonides, kus on suur korrosioonioht.

  1. Keemiline vastupidavus

GRP komposiidist tooted on vastupidavad agressiivsetele kemikaalidele, vedelikele ja leelistele.

  1. Elektriisolatsioon

GRP komposiidist tooted tagavad elektriisolatsiooni ja vähendavad maandamise keerukust.
See teeb toodetest tulevikukindla valiku, kus nii paigaldamise kui ka tulevaste ülevaatuste kulusid saab märkimisväärselt vähendada.

  1. Lihtne töödeldavus

GRP komposiidist toodete töödeldavus on sama lihtne ja kiire kui puidul. See tähendab, et GRP tooteid  sisaldavaid lahendusi saab hõlpsasti kohapeal paigaldada või kohandada olemasolevate komponentidega.

  1. Minimaalne hooldus

GRP komposiidist toodetel on ületamatu vastupidavus ja pikk eluiga isegi nõudlikes tingimustes.

  1. Jätkusuutlikkus

GRP komposiitide tootmisel kasutatakse energiatõhusaid optimeeritud protsesse, mis arvestavad keskkonnaga. Lisaks tähendab materjali suurepärane vastupidavus, et on vaja väga vähe hooldusressursse. GRP komposiite saab taaskasutada, näiteks peale ümbertöötlemist tsemendi tootmisel.

  1. Soojusisolatsioon

GRP komposiitidel on oluliselt madalam soojusjuhtivus kui terasel ja alumiiniumil, võimaldades energiatõhusaid lõpptooteid.

  1. Standarditele vastavus

Meie poolt pakutavad GRP komposiidist tooted omavad mitmeid rahvusvahelisi sertifikaate, muu hulgas ehitus-, avamere- ja raudteesektoris. See on teie garantii püsivalt kõrgele kvaliteedile meie toodete ostmisel ja kasutamisel.